Cristiano Ronaldo sugeruje, że nie przejdzie na emeryturę w Portugalii

Cristiano Ronaldo zasugerował, że po bolesnym odpadnięciu Portugalii z Euro 2024 będzie nadal grał dla Portugalii.

Ronaldo rozpoczynał wszystkie pięć meczów Koszulki piłkarskie Portugalii na mundialu w Niemczech, spędzając średnio 97 minut na mecz.

Jednak po raz pierwszy w swojej karierze napastnik Al Nasr nie zdobył bramki w otwartym meczu dużego międzynarodowego turnieju.

Po porażce Portugalii w rzutach karnych z Francją 5:3 w piątkowym ćwierćfinale kapitan Portugalii przerwał milczenie w mediach społecznościowych: „Chcemy więcej. Zasługujemy na więcej. Dla nas. Dla każdego z Was”.

„Dziękujemy za wszystko, co nam daliście i za wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy. Niezależnie od tego, czy na boisku, czy poza nim, nie mam wątpliwości, że ta tradycja będzie szanowana i nadal będzie przekazywana. Pracujmy razem”.

Trener Portugalii Roberto Martinez powiedział po odejściu swojej drużyny, że jest „za wcześnie”, aby stwierdzić, czy Ronaldo rozegrał swój ostatni mecz w reprezentacji.

Od debiutu w 2003 roku Ronaldo rozegrał dla Personalizacja Koszulki Portugalii 212 występów, strzelił 130 goli i zdobył Puchar Europy w 2016 roku. Powiedział, że jego rekordowy, szósty tytuł Pucharu Europy będzie jego ostatnim.

Czas pokaże, czy pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki będzie kontynuował grę aż do mistrzostw świata w 2026 roku, w wieku 41 lat.

Portugalia zmierzy się z Chorwacją w swoim pierwszym meczu grupy A Ligi Narodów UEFA 5 września.